Dizajnové akváriá na mieru do firiem, domácností, hotelov alebo kancelárií

Vizualizácia | ArtAkva

Vizualizácia

Pripravíme bezplatnú vizualizáciu vášho akvária spolu s umiestnením v priestore. Navrhneme rozloženie prvkov a vhodné ryby, aby sme dosiahli krásne akvárium

Základom každého vizuálu akvária na mieru nie je potreba realizácie aquascapera ale vystihnutie požiadaviek a preferencií klienta. Preto sú prvotné konzultácie pred samotným pripravením vizuálu mimoriadne dôležité. Existuje 4-5 základných vizuálov od ktorých sa upravuje vzhľad.

Môžeme pripraviť akvárium ako v džungli, husto zarastené rastlinkami, poprepletané koreňmi a skalami s množstvom úkrytov a tieňov, ktoré vytvárajú pocit hĺbky priestoru. Tu je potrebná znalosť určitých zákonitostí v akvaristike, preto ho odporúčam klientom, ktorí už majú skúsenosti s akvaristikou.

Ďalšou variantou je vytvorenie akvária na mieru v štýle Iwagumi, to znamená, že dominantným prvkom vizuálu je súbor väčších a menších skál, ktoré sú doplnené porastom kobercových rastlín. Vytvára sa tak dojem hornatej krajiny s údolím, kopcami a vrcholkami. Toto akvárium je ideálne do firiem, úradov a čakární, pretože vytvára dojem čistoty, otvorenej krajiny a dizajnu.

Ďalšou možnosťou je vytvorenie biotopového akvária, ktoré je tvorené kameňmi a bielym pieskom. Tento vizuál je doplnený rybami z oblasti  Veľkej priekopovej prepadliny v Afrike. Z tejto oblasti pochádzajú jedni z najkrajších sladkovodných rýb, ktoré sa vzhľadovo a farebne veľmi ponášajú na morské ryby.

Možností na tvorbu vizuálu akvária je ešte viac, tieto sú ale základné a našimi klientami najviac preferované.