Dizajnové akváriá na mieru do firiem, domácností, hotelov alebo kancelárií

Aké pozadie dať do akvária? | ArtAkva

Veľa akvaristov rieši, aké pozadie dať do svojho akvária. Aj keď si to možno neuvedomujeme ale výber vhodného pozadia veľmi ovplyvňuje celkový vizuál.

Či už sa jedná o dizajnové akvárium na mieru alebo bežné domáce akvárium, je dôležité zvoliť to správne a nie vždy je to jednoduché.

Pozadie väčšinou pokrýva celú zadnú stenu a či sa nám to páči alebo nie, má podstatný vplyv na to, ako bude akvárium pôsobiť na sledovateľa.

V prvom kroku si povedzme, ktoré možnosti sú na trhu.
Na zadnej strane akvária nemusíte mať vôbec nič. Tieto akváriá pôsobia veľmi čisto a otvorene, neškatuľkujú akvárium iba do priestoru nádrže.

artakva-10-tipov_1

Obľúbeným riešením je ešte stále nalepovacia fólia s vizuálom rastliniek, prípadne koreňov.
Esteticky to ale nepôsobí veľmi vkusne. Akvarista tým len „zachraňuje“ fakt, že jeho rastliny a celkový vizuál nie je ideálny. Aj pohľad do akvária viac upúta fólia ako rybky alebo rastlinky, ktoré v ňom žijú a to nie je žiadúce. Samozrejme, chápem, že nie každý je ochotný investovať do akvária priveľa peňazí a každému sa páči niečo iné. Neodsudzujem nikoho, ja sám som pred 15 rokmi túto fóliu používal.

Pozadie akvária artakva

Ďalšou možnosťou je použitie čiernej fólie. Akvárium vtedy získa na hĺbke a tajomnosti. Veľmi často sa používa v dizajnových akváriách džunglového typu, kedy je žiadúce vytvorenie dojmu, že za rastlinkami je temná, hlboká voda. Aquascaperi používajú tmavú fóliu aj pri akváriách, ktoré nie sú veľmi široké.

artakva-cierne pozadie

Zdroj: Pinterest.com

Aj v husto zarastenom lese je na pozadí tmavá farba prevažujúca.

artakva-tmavy-les

Zdroj: Walldevil.com

Nemusí to tak platiť vždy, existuje obrovské množstvo akvárií džungľového typu, ktoré majú svetlé pozadie. Cieľom aquascaperov v tomto prípade je vytvorenie rovnováhy medzi tmavou a svetlou časťou layoutu.

artakva-balansovanie-ciernej

Zdroj: Theaquariumguide.com

Veľa akvaristov preferuje 3D pozadie. Je jedným z najčastejších riešení pre akvaristov chovajúcich Malawi alebo Amazonku. Tieto pozadia veľmi efektne simulujú prirodzené prostredie týchto biotopov.

artakva-3d

Zdroj: Pinterest.com

Poslednú dobu hrajú najviac prím pozadia zo svetlej alebo modrastej fólie. A nie je dôvod sa tomu čudovať. Veľmi preferovanou možnosťou je to u vizuálov typu Iwagumi ale aj džungľového typu.
Číre pozadie dáva výslednému layoutu ešte jednu „vrstvu“ priestoru navyše. Akváriá sú opticky viac priestranné, človek nemá pocit preplnenosti. O tom, že tento trend je očividný svedčí aj fakt, že na poslednom IAPLC ( najvýznamnejšia celosvetová súťaž aquascaperov ) sa na prvých 27. miestach umiestnili výlučne layouty so svetlým pozadím.

ialpc2017

Zdroj: Adana.co.jp

Nech je vaša preferencia akákoľvek, nie je občas na škodu sa pozrieť aj po iných možnostiach, lebo celkový vizuál na tomto prvku skutočne veľmi záleží.

Chcete si užívať krásne dizajnové akvárium na mieru bez starostí? Kontaktujte ma a pripravím pre vás vizuál podľa vašich požiadaviek. Projekt vypracujem zadarmo.

Add Your Comment